Arşive Ait Yazılar...

Kasım 2015 tarihine ait yazılar gösterilmektedir.
30
Kas
2015

Herkesin bildiği gibi Wikipedia internet dünyasından en yaygın sözlük olarak bilinmektedir.İnternet kullanıcıları tarafından makale yazımı serbest olan wiki siteleri uzun zamandır seo uzmanlarının oldukça işini görmüştür.Wiki programlarını duyan bilmeyen yok gibidir ama kısaca seo çalışmalarımızda niye bu programları kullandığımızdan bahsediyim.Bu tarz programlar genel olarak hepsi aynı mantıkta çalışmaktadır,internet üzerinden bot sistemi olarak dolaşan program kendi yüklediğiniz wiki listesini veya Wikipedia scripttine sahip olan siteleri bulur üye olur ve yazdığınız makaleyi içindeki linkleri ile beraber bu sitelere kayıt eder böylece sizde eski google algoritmalarına göre kendi içeriğiniz ile ilgili özgün ve kaliteli bir makale’den  link almış iken aynı zamanda birbirinden farklı ip classların’da çalışan bir çok farklı siteden de link almış olucaksınız.

Peki Wiki Programları Hala İşe Yarıyor Mu?

seo-wiki2Bu yazıyı yazmadan önce câmiâsında boy gösteren bazı sitelerde bu konun etraflıca yazıldığı ama asıl önemli noktayı ya kimsenin bilmediği yada yazmak istemedikleri dikkatimi çekti.Wiki Programları ile ilgili yazarlarıda genel olarak gördüğüm bu tarz programların  kullanıldığında  binlerce siteden yazılan aynı makaleyi Google hızlı bir şekilde Spam olarak tespit edeceği veya wiki tabanlı sitelerin hemen hemen %90 kısmı yabancı içerikli sitelerden oluşturduğu ve .Bu yüzden ben yabancı içerikli sitelerden tanıtım yazısı alınmasının zararlı olduğundan dolayı Google kısa süre içinde Sitenizi Spama düşürebileceği düşüncesi ağır basıyordu.

30 Kasım 2015 - 16:41
1.275 Okundu
27
Kas
2015

google plus seoSosyal medya siteleri arasında Google Plus, arama sonuç sayfalarını domine eden SEO açısında da diğerlerine göre oldukça etki eden bir platform. Web marketing çalışmalarınızı Facebook ve Twitter gibi diğer sitelerle de desteklemelisiniz tabi ki, ama bu 2 sitenin de Google datalarının çoğuna ulaşamıyor olması etkisini biraz daha azaltıyor. Bu avantajı kaybetmemek için mutlaka Google + kullanılmalı. Şimdi Google Plus’u daha da avantajlı hala getirebilmek için bazı Google Plus tavsiyelerimizi açıklayalım. Önce Google Plus hesabınız yoksa hemen açın.

27 Kasım 2015 - 13:45
854 Okundu

Link Reddetme Aracı

Etiketler :
08
Kas
2015

google-zararli-baglantilari-reddetme-araciBu yazımızda işinde başarılı olan birçok SEO uzmanı arkadaşımızın mağruz kaldığı anti SEO yada bir diğer ismi ile negatif SEO çalışmalarına karşı google’ın webmasterlara sunduğu bir araç olan disavow aracını tanıtacağız. Ve bu aracı nasıl kullanmanız gerektiği konusunda birkaç öneride bulunacağız. Bu araç anti SEO yöntemlerinden birtanesi olan sitenize spam sitelerden link verilmesi tekniğine karşı geliştirilmiş bir araçtır. Disavow aracı sayesinde bu linklerin sizinle bir alakası olmadığını ve size yapılan bir anti SEO uygulaması olduğunu googla’a bildirebiliyorsunuz. Aslında Matt Cutts bu aracı piyasaya sürmeyi düşündüklerini bizlere bildirmişti.

08 Kasım 2015 - 14:41
88 Okundu
eticaret-seo

Arama Bölümü

profesyonelseo-banner

ProfesyonelSeo.Com.TR

Yazılardan Haberdar Olun

Peynir Ekmek Gibi Gidenler

Güncel Anket Sorusu

Seo Hakkında Ne Arıyorsunuz?

SONUÇLAR

Loading ... Loading ...
seo